Ugdomoji – edukacinė programa “Mano kepaliukas”. Edukacinio renginio metu: susipažinome su taip mylima duoną. Vaikučiai ir auklėtojos susipažino su kepyklos vadove, kuri yra griežta, bet teisinga, vadovaujasi sena patarle: kas nedirba, tas nevalgo.
– Įdomybės ir netikėtumai duonos gamyboje. Kodėl kepėjai ryši prijuostes ir dėvi kepuraites? Kodėl rėtis kiauras? Ar viską, kas skylėta, reikia išmesti? Kokio skonio miltai? Kaip kvepia rauginta tešla? Kodėl duona tokia gardi? – Tešlos minkymas, kepaliuko formavimas. Kodėl duona – kasdieninė, o tortas – tik šventinis? Sužinoję visus atsakymus, puolėme uoliai darbuotis.
Gaminome svajonių kepaliuką arba nenuoramą, išdykusį pagranduką. Kol duona kepė vaikučius aplankė vilkas Pilkišius Nenuorama Pilkišius. Jiedu ieškojo neklaužadų, mokėsi gaminti duoną, draugauti ir dalintis. – Atlyginimas Kas dirbo, netingėjo, tam laikas valgyti atėjo. O kas svajojo, pro langą žiopsojo, dabar pavydės ir jam seilė varvės, tai vilkas Pilkišius. Na, taip vaikučiams pagailo vilko ir jį pamaitino savo keptu kepaliuku.